Skip navigation

1. Звернулися за отриманням допомоги на проживання, проте виплати не нараховуються. Що робити?

Є різні причини затримок із виплатами. Урядовці запевняють, що всі кошти, які мали отримати ВПО, будуть перераховані у повному обсязі. Водночас радимо звернутися до органу соціального захисту населення (де ви обліковані).

Зразок звернення доступний за QR-кодом.

Звернутися можна особисто або поштою, зокрема й електронною.

У разі виникнення проблем, радимо звернутися:

 • на гарячу лінію Уповноваженого з питань внутрішньо переміщених осіб Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України +38 (066) 813-62-39;
 • до системи безоплатної правової допомоги 0 (800) 21-31-03;
 • до профільних неурядових організацій.

Щоб залишити скаргу, зверніться на урядову гарячу лінію за номером 15-45 або гарячу лінію із соціальних питань 15-39.

2. Я вже зареєстрований/зареєстрована як ВПО і маю знову переїхати. Чи треба мені кудись звертатися?

Так, необхідно. У разі зміни місця проживання/перебування необхідно звернутися за видачею нової довідки. Зробити це можна через:

 • орган соціального захисту населення;
 • центр надання адміністративних послуг;
 • уповноважену особу виконавчого органу місцевої ради;
 • мобільний застосунок/портал «Дія» (послуга доопрацьовується).

Звернутись необхідно протягом 10 календарних днів після переїзду. Повторно подавати заяву та інші документи не потрібно.

Важливо! Візьміть із собою документ, що посвідчує особу. Раніше видана довідка буде вилучена. Постанова КМУ No509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб».

3. Переїхав/переїхала з громади, яка нещодавно була включена до переліку громад, де ведуться бойові дії, або які перебувають в окупації чи оточенні. Чи будуть мені тепер платити допомогу?

Так. Для цього вам необхідно подати заяву про надання допомоги на проживання через:

 • орган соціального захисту населення;
 • центр надання адміністративних послуг;
 • уповноважену особу виконавчого органу місцевої ради;
 • мобільний застосунок/портал «Дія» (послуга доопрацьовується).

Якщо ви не отримували довідку внутрішньо переміщеної особи, одночасно подайте заяву про взяття на облік ВПО. Допомога буде надаватись із наступного місяця після включення громади до переліку.

Постанова КМУ No332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам» зі змінами від 19 серпня 2022 року. Актуальний статус громад можна переглянути на цифровій мапі: map.edopomoga.gov.ua. Перелік не є фіксованим і постійно оновлюється.

4. Дитина виїхала без супроводу батьків. Як вона може оформити довідку ВПО та допомогу на проживання?

Дитина віком від 14 років може подати документи на отримання довідки та виплати самостійно. Звернутись за отриманням довідки та допомоги від імені малолітньої дитини може:

1. Особа, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах (зокрема й хрещені батьки). Необхідно надати підтвердження сімейних, родинних зв’язків, яке видає служба у справах дітей за місцем звернення.

2. Особа, яку батьки або інші законні представники уповноважили супроводжувати дитину. Необхідно надати письмову заяву одного із законних представників, завірену органом опіки та піклування.

3. Особа, до сім’ї якої тимчасово влаштовано дитину, яка залишилися без батьківського піклування. Необхідно надати копію наказу служби у справах дітей про тимчасове влаштування.

4. Орган опіки і піклування за місцем перебування дитини.

Постанова КМУ No509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб», Постанова КМУ No332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам».

5. Подали заяву на отримання допомоги через мобільний застосунок «Дія» до 30 квітня. Однак виплат досі не було. Що робити?

Зверніться до того органу соціального захисту населення, де ви реєструвалися як ВПО на момент подання заяви про допомогу на проживання.

Зразок заяви доступний за QR-кодом.

Звернутися можна особисто або поштою, зокрема й електронною, до 1 грудня 2022 року. Допомога буде призначена протягом 10 робочих днів.

КОРИСНІ КОНТАКТИ:

Цілодобова гаряча лінія Мінреінтеграції з кризових питань: 1548

Цей інформаційний продукт створений ГО “Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ” за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги (UK aid) від Уряду Великої Британії. Будь-які думки, висловлені в цьому бюлетені, належать авторам і не обов’язково відображають погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів, Міністерства міжнародних справ Канади чи Уряду Канади, та Уряду Великої Британії.

Завантажити інфографіку в форматі PDF

Відповіді-на-основні-запитання-які-виникають-у-внутрішньо-переміщених-осіб-ВПО-1