Skip navigation

Компенсація витрат на оплату праці працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб

Постановою Кабінету Міністрів України № 3312 визначено надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.

Компенсація витрат надається роботодавцю у розмірі 6 500 грн протягом двох місяців. Компенсація надається за кожну працевлаштовану особу з числа ВПО на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту, зокрема за сумісництвом.

Опис картинки. На білому фоні напис «Компенсація на оплату праці працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб передбачається». Зліва від тексту картинка, на якій жінка виглядає з ноутбуку. Справа від тексту картинка, на якій чоловік виглядає з ноутбуку. Нижче два жовтих кола. На одному цифра «6500», під нею слово «гривень», а правіше напис «протягом». Далі друге коло з цифрою «2» і написом «місяців».

Умовами сплати компенсації є:

 • роботодавець перебуває на обліку як платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
 • розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством;
 • подання у встановленому законодавством порядку податкової звітності за IV квартал 2021 р. або річної звітності за 2021 р.

Важливо! З компенсацією витрат ВПО може бути працевлаштована один раз.

Відповідно до змін від 6 квітня 2022 р. можливість отримання компенсації поширюється на роботодавців, що працевлаштували ВПО, які стали на відповідний облік, вже після працевлаштування.

Опис картинки. На білому фоні напис «Компенсацію не зможуть отримати роботодавці, які є». Нижче два жовтих кола. У першому «антична будівля з колонадою, під якою напис «бюджетними установами». Правіше друге коло, в якому родина під парасолькою. Нижче напис «фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Алгоритм отримання компенсації

 1. Подання заяви про компенсацію витрат.

Заява подається роботодавцем не раніше ніж через п’ять календарних днів після працевлаштування до центру зайнятості за адресою роботодавця. Заява подається:

 • в електронній формі – через портал “Дія”. Послуга доступна за посиланням (активне посилання);
 • у паперовій формі – особисто під час відвідування центру зайнятості або на адресу електронної пошти відповідного центру зайнятості.

До заяви, поданої до центру зайнятості в паперовій формі, додаються:

 • копія наказу про працевлаштування особи;
 • документ, що підтверджує працевлаштування на умовах, передбачених пунктом 2 цього Порядку; 
 • відомості про працівників, які є застрахованими особами; 
 • копія довідки про взяття на облік ВПО. 

Для подання заяви через портал “Дія” роботодавець повинен: 

 • створити особистий електронний кабінет користувача на порталі “Дія” і пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію;
 • заповнити, підписати та подати заяву, яка формується засобами порталу “Дія” і містить відомості щодо підприємства, установи чи організації, а також працівника. 
 1. Підтвердження відомостей.  

Після підтвердження відомостей інформація вноситься до Реєстру роботодавців – отримувачів компенсації витрат. 

 1. Надання або відмова у наданні компенсації. 

Рішення приймається регіональним центром зайнятості й оформлюється наказом протягом п’яти календарних днів після отримання заяви від роботодавця.

Важливо! У призначені компенсації може бути відмовлено у разі невідповідності роботодавця вимогам та/або невідповідності працевлаштованої особи критеріям, визначених Порядком.

 1. Повідомлення про прийняте рішення.

Повідомлення надсилається роботодавцю протягом трьох календарних днів у спосіб, обраний роботодавцем для подання заяви.

 1. Перерахування коштів.

Перерахування коштів здійснюється протягом п’яти робочих днів після прийняття рішення щодо надання компенсації витрат або отримання відомостей із Реєстру роботодавців – отримувачів компенсації витрат  (у разі подання через портал “Дія”).

 1. Підтвердження продовження зайнятості.

Для отримання компенсації витрат за другий місяцьроботодавець підтверджує продовження зайнятості ВПО через портал “Дія” або через повідомлення центру зайнятості, зокрема й електронно. 

 1. Перерахування коштів за другий місяць.

Перерахування здійснюється протягом пʼяти робочих днів після надходження повідомлення про підтвердження продовження зайнятості. 

Важливо! У разі припинення трудових відносин до завершення строку виплати компенсації витрат роботодавець протягом п’яти робочих днів із дня такого припинення зобов’язаний повернути суму невикористаної компенсації витрат на рахунок регіонального центру зайнятості. Сума, що підлягає поверненню, визначається як різниця між сумою компенсації витрат (6 500 грн) та її розміром, розрахованим пропорційно відпрацьованому працівником часу на місяць.

Зверніть увагу, що роботодавець і працівник несуть відповідальність за достовірність документів і відомостей, які є підставою для надання компенсації витрат. Центр зайнятості може здійснювати всі необхідні перевірки. У разі порушення кошти мають бути повернуті добровільно або згідно з рішенням суду. 

Таким чином, у період дії воєнного стану: 

Кабінет Міністрів України передбачив компенсацію роботодавцям у розмірі 6 500 грн протягом двох місяців у разі працевлаштування ВПО з територій, де відбуваються/відбувалися бойові дії. Відповідно до останніх змін компенсація може надаватися і тоді, коли людина стала на облік як ВПО вже після працевлаштування. Звернення можливо через портал “Дія”.

Посилання

Постанова Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 331 “Про затвердження Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні” доступна за посиланням.