Skip navigation

Компенсація витрат за тимчасове проживання

Порядок компенсації витрат за тимчасове розміщення ВПО, які перемістилися у період воєнного стану визначається Постановою Кабінету Міністрів України № 3331.

Компенсація надається за розміщення:

 • ВПО, які перемістилися з тимчасово окупованої території АР Крим і м. Севастополя, територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні);

Перелік затверджується Мінреінтеграції за погодженням з Міноборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій. З актуальним переліком можна ознайомитись за допомогою цифрової карти https://map.edopomoga.gov.ua.  

 • ВПО, житло яких зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження.

Інформація має бути внесена до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, або щодо нього подано документальне підтвердження від органів місцевого самоврядування факту пошкодження/знищення нерухомого майна.

Опис картинки. На білому фоні напис «Компенсація надається за розміщення:», нижче зліва у жовтому колі силует Криму. Під нею напис «ВПО, які перемістилися з тимчасово окупованої території АР Крим і м. Севастополя». Правіше в іншому жовтому колі – пташина клітка синього кольору, під нею текст «ВПО, які перемістилися з території територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні)». Ще правіше у жовтому колі частина зруйновного будинку, нижче напис «ВПО, житло яких зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження».

Отримати компенсацію можуть повнолітні громадяни/нки України, які безоплатно розмістили у себе  внутрішньо переміщених осіб (ВПО), крім членів своєї сім’ї, а саме: 

 • власники житла або їх представники;
 • наймачі (орендарі) житла державної або комунальної власності;
 • спадкоємці, які прийняли спадщину.

Компенсація надається для покриття понесених витрат, пов’язаних із таким розміщенням.  

Опис картинки. У лівому верхньому куті на білому фоні хлопчик сидить на підвіконні з чашкою чаю в руках і дивиться у вікно, де на вулиці йде дощ. Справа від нього напис  “Компенсація витрат за тимчасове проживання надається повнолітнім громадянам/нкам України, які безоплатно розмістили у себе  внутрішньо переміщених осіб, крім членів своєї сім’ї, а саме». Нижче напису у ряд розташовані три картинки. Зліва зображення рук, на якому одна рука кладе ключ від квартири в на долоню іншої. Нижче напис «власники житла або їх представники». Правіше зображення долоні, у якій монети, а позаду дім. Нижче напис «наймачі (орендарі) житла державної або комунальної власності». Третє зображення справа – на долоні різнокольоровий будинок. Нижче напис «спадкоємці, які прийняли спадщину».

Важливо! ВПО (для цілей даної Постанови) – це особи, які взяті на облік і мають відповідну довідку. 

Відомості щодо житла, доступного для безоплатного розміщення, вносяться власниками житла або виконавчими комітетами місцевих рад до вебресурсу “Прихисток”. Ресурс доступний за посиланням: https://prykhystok.gov.ua 

Виконавчий комітет місцевої ради формує реєстр таких приміщень.

Важливо! Наявність відомостей про житлові приміщення у реєстрі житлових приміщень, доступних для безоплатного розміщення ВПО не є обов’язковою умовою отримання компенсації.

Опис картинки. На зображені скріншот з сайту програми «Прихисток». Зліва напис «Житло для біженців», нижче дві кнопки. На кнопці жовтого кольору напис «Знайти житло», нижче кнопка синього кольору з написом – «Надати житло». Під ними напис «Росія оголосила Україні війну і підло обстрілює мирні міста». Справа  – відео з каналу в YouTube з інструкцією, як скористатися програмою «Прихисток».  Нижче кнопка «Підтримати проєкт».

Розмір компенсації 

Сума розраховується з урахуванням кількості днів, протягом якого у житлі розміщувались ВПО. Зазначений період визначається як “людино-день”. 

У період з 1 жовтня 2022 р. по 31 березня 2023 р. сума компенсації визначається на рівні 30 гривень за кожен людино-день.

На одну людину за 30 днів – 900 грн, за 31 день – 930  грн.  

Загальна сума компенсації визначається відповідно до кількості людей, які проживають у приміщенні, помножена на кількість днів і суму 30  грн. 

Порахувати, яка буде виплата відповідно до кількості розміщених людей та днів, можна на сайті https://prykhystok.gov.ua/  

Опис картинки. На білому фоні напис «Компенсація витрат за тимчасове проживання». Нижче на жовтому колі цифра «30», правіше напис «гривень». Під написом текст «за один людино-день». Правіше ще два жовтих кола, в яких цифри «900-930». Правіше текст «гривень». Нижче текст «середня компенсація в місяць за одну людину»

Алгоритм отримання компенсації

 1. Заявіть про готовність розмістити у своєму житлі ВПО:
 • самостійно через вебресурс “Прихисток”;
 • через виконавчі комітети (виконкоми) місцевих рад за місцем розташування житла.

2. Подайте заяву про розміщення ВПО

Не пізніше наступного робочого дня із дня розміщення ВПО подайте заяву в довільній формідо виконкому місцевої ради, відповідної військової адміністрації за місцем розташування житла. 

Заяву можна подати в паперовій формі або в електронній формі на електронну адресу, визначену місцевою владою.  

 • Подайте заяву про компенсацію

Для отримання компенсації не пізніше ніж протягом п’яти днів з дня закінчення звітного місяця подайте до виконавчого органу місцевої ради, відповідної військової адміністрації за місцем розташування житла заяву за встановленою формою. Форма заяви доступна за посиланням (активне посилання). 

В заяві потрібно вказати:

 • Власне прізвище, ім’я, по батькові та індивідуальний номер платника податків;
 • Прізвище, ім’я, по батькові внутрішньо переміщеної особи, дата та номер довідки про взяття на облік ВПО;
 • Контактний номер телефону ВПО;
 • Соціальний статус внутрішньо переміщеної особи або приналежність до вразливої групи населення (особи з інвалідністю, особи старше 60 років, одинокі матері, члени багатодітних сімей, члени сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України тощо);
 • Кількість людино-днів у відповідному місяці;
 • Адресу місцезнаходження житла, в якому розміщені ВПО;
 • Номер банківського рахунка для перерахування суми компенсації (за стандартом IBAN).

Важливо! Заяву можна подати в паперовій формі або в електронній формі на електронну адресу, визначену місцевою владою. 

До заяви також необхідно додати:

 • документ, який посвідчує особу; 
 • документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням, або документ, що підтверджує повноваження представника власника. 

У разі подання заяви в електронній формі додайте електронні копії (фотокопії) цих документів.

Зверніть увагу, що підписуючи заяву, ви підтверджуєте:

1) факт відсутності заборгованості за житлово-комунальні послуги; 

2) факт безоплатного проживання за зазначеною адресою внутрішньо переміщених осіб;

3) правильність наданої інформації;

4) згоду відповідно до Закону України “Про захист персональних даних” на обробку своїх персональних даних та їх передачу до відповідної організації для виплати компенсації.

 • Очікуйте на розгляд заяви на отримання компенсації.

Заява розглядається протягом п’яти робочих днів із дня її отримання.

Протягом цього періоду також відбувається перевірка (верифікація) наведених у заяві відомостей. Можливе здійснення перевірки за місцем розміщення ВПО. Перевірка може здійснюватись з наступною метою:

 • факту розміщення в житлі ВПО;
 • безоплатності надання житла;
 • кількості розміщених осіб та умов їх проживання;
 • перевірки документів.
 • Здійснення виплати.

Компенсація надається виключно у безготівковій формі на вказаний у заяві рахунок.  

Гроші мають надходити до кінця місяця з дня закінчення звітного місяця. 

 • Припинення розміщення. 

У день виїзду необхідно подати заяву до виконавчого комітету місцевої ради, в якій інформується про виїзд осіб.

Важливо! У разі зміни кількості осіб також необхідно проінформувати місцеву раду. Для цього теж слід подати заяву. 

Таким чином, у період дії воєнного стану: 

Успішно функціонує вебпортал “Прихисток”, що є урядовим ресурсом. Завдяки ресурсу можна знайти та надати житло ВПО з територій, де відбуваються/відбувалися бойові дії. На ресурсі доступний калькулятор розрахунку отриманої компенсації, доступний пошук житла в розрізі регіонів і додаткових фільтрів (із тваринами, для осіб похилого віку, сім’ям із дітьми тощо), можливість розміщення пропозиції про надання житла тощо.  

Посилання

Постанова КМ від 19 березня 2022 р. № 333 “Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану”