Skip navigation

Продовжуємо знайомити вас з нашими партнерськими організаціями, які надають гуманітарну допомогу в різних областях України. Про Аллу Мурізіді та її команду волонтерів в Запоріжжі ви могли читати у наших минулих публікаціях. Вони займаються захистом прав осіб з інвалідністю.

Коли почалося повномасштабне російське вторгнення, Алла організувала евакуацію з Запоріжжя осіб з інвалідністю до Німеччини. В самому Запоріжжі вони з командою створили центр з надання гуманітарної допомоги. Одним з пріоритетних напрямків роботи центру є закупівля та розподіл ліків серед місцевого населення.

«Як правило, по допомогу до нас звертаються люди з інвалідністю, люди похилого віку, багатодітні сім’ї, переселенці. Останніх у порівнянні з весною стало більше, особливо за рахунок переселенців з тимчасово окупованих територій Запорізької області. Для багатьох наша допомога медикаментами наразі є чи не єдиним порятунком», – зазначає Алла.

Волонтери шукають медичні препарати за індивідуальними потребами кожної людини та закуповують їх під кожний окремий запит. Для того, щоб отримати ліки, ви спочатку маєте заповнити гугл-форму за посиланням.

Зверніть увагу на те, що наразі прийом заявок тимчасово призупинений через велику кількість надісланих запитів. Про відновлення прийому заявок волонтери повідомлять на сторінці.

Після заповнення заявки ваш запит розглянуть та надішлють підтвердження на вказаний в заявці номер телефону. За 1-2 дні до дати отримання ліків вам надішлють адресу пункту видачі ліків. При отриманні з собою ви повинні мати посвідчення людини з інвалідністю, довідку МСЕК або довідку переселенця.

За час роботи волонтерського центру вже більше 80 родин отримали ліки. Проєкт продовжується, адже кількість потребуючих на цей час значно перевищує можливості центру.

«Я щодня отримую нові меседжі з проханням про допомогу. Багато людей звертаються до нас вже по другому або навіть третьому разу. Тому ми в пошуках донорської допомоги. Враховуючи те, що Запоріжжя зараз є прифронтовим містом, яке вже прийняло більше 180 тис. переселенців, кількість потребуючих допомоги буде лише зростати».

Більше про роботу Аллу та її команду волонтерів можна дізнатися на сторінці БФ “Українська спілка осіб з інвалідністю”.

Допомога від Громадського холдингу «ГРУПА ВПЛИВУ» надавалася за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та CARE Deutschland e.V. в рамках Грантової гуманітарної програми «Гуманітарна солідарність».