Skip navigation

26 грудня 2022 року до Верховної Ради був поданий Проєкт Закону про внесення змін до статті 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо скасування адміністративної відповідальності громадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях України, в населених пунктах на лінії зіткнення, є внутрішньо переміщеними особами (реєстраційний номер 8308). 

Наразі у ст.197  Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП)  передбачена адміністративна відповідальність для громадян України у вигляді попередження: 

  • за проживання без паспорта громадянина України; 
  • за проживання з недійсним паспортом громадянина України; 
  • за проживання громадян без реєстрації місця проживання. 

Також передбачений штраф від 17,00 грн. до 51,00 грн., якщо протягом року буде виявлене повторно одне із порушень зазначених вище. 

На думку ініціаторів законопроєкту, ведення збройної агресії РФ, проживання громадян України на тимчасово окупованих територіях та прилеглих до лінії зіткнення, а також ускладнені умови перетину адміністративної межі та лінії зіткнення створюють суттєві перешкоди в частині дотримання багатьох обов’язків громадян України.  

Разом з тим, з аналогічною проблематикою стикаються громадяни України, які є внутрішньо переміщеними особами. Більшість з них втратила житло та не мають можливості повернутися до місця постійного проживання через ведення активних бойових дій.

Отже, проєктом закону вносяться зміни до ст.197 КУпАП щоб скасувати адміністративну відповідальність за цією статтею для громадян, які проживають на тимчасово окупованій території, прилеглих до лінії зіткнення населених пунктах, є внутрішньо переміщеними особами. 

Проєкт Закону Закону про внесення змін до статті 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо скасування відповідальності громадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях України, в населених пунктах на лінії зіткнення, є внутрішньо переміщеними особами доступний за посиланням.