Skip navigation

18 січня 2023 до Парламенту було внесено Проєкт Закону про внесення змін до Закону України “Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію” щодо посилення захисту громадян, які постраждали внаслідок дій держави-агресора (реєстраційний номер 8367).  

Основною метою законопроєкту є державна підтримка громадян України шляхом надання можливості реструктуризації заборгованості та недопущення збільшення боргів за житлово-комунальні послуги.

Проєкт Закону передбачає внесення змін до статті 1 та 2 Закону України “Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію” та надає можливість громадянам, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації:

  • здійснити реструктуризацію заборгованості, яка виникла під час дії воєнного стану, за природний газ, за централізоване опалення та постачання гарячої води, за постачання електричної енергії, за послуги поводження з побутовими відходами. Для реструктуризації громадяни укладають з підприємствами – надавачами житлово-комунальних послуг договори про щомісячне рівномірне погашення боргу та своєчасну сплату поточних платежів. На період реструктуризації загальна сума платежів за житлово-комунальні послуги не повинна перевищувати 25 відсотків доходів, що визначаються при нарахуванні субсидій для працюючих громадян, і 20 відсотків – для пенсіонерів та інших осіб, які отримують будь-які види соціальної допомоги.
  • здійснити списання заборгованості громадян за природний газ, за централізоване опалення та постачання гарячої води, за постачання електричної енергії, за послуги поводження з побутовими відходами за період ведення воєнних (бойових) дій на територіях, де розташоване їх житло. Списання заборгованості здійснюється у порядку, який буде встановлений Кабінетом Міністрів України.

Проєкт Закону про внесення змін до Закону України “Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію” щодо посилення захисту громадян, які постраждали внаслідок дій держави-агресора за посиланням: https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/41196