Skip navigation

Цього тижня ми хочемо звернути увагу не на один, а на два законопроєкти, які нещодавно були зареєстровані у парламенті. Мова йде про Проєкт Закону про внесення змін до Земельного кодексу України щодо відновлення прав деяких категорій громадян на приватизацію земельних ділянок під час дії правового режиму воєнного стану на території України (реєстраційний номер 8366) та альтернативний Проєкт Закону про внесення змін до Земельного кодексу України щодо відновлення прав деяких категорій громадян на приватизацію земельних ділянок під час дії правового режиму воєнного стану на території України (реєстраційний номер 8366-1).

Першим Проєктом вносяться зміни до Земельного кодексу України. Нововведення передбачають зняття заборони, яка була встановлена на період дії воєнного стану, щодо передачі земель. Законопроєктом знімаються обмеження щодо внутрішньо переміщених осіб та/або осіб, які втратили житло, включене до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації (Державний реєстр майна). Пропонують відновити безоплатну передачу земель державної, комунальної власності у приватну власність та надання дозволів на розроблення документації із землеустрою для такої передачі. Безоплатна передача земель дозволяється з метою будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд.

Альтернативним Проєктом пропонують аналогічні зміни, за виключенням розширення категорій осіб. Крім внутрішньо переміщених осіб та/або осіб, які втратили житло, включене до Державного реєстру майна, можливість скористатися правом безоплатного отримання земель надають учасникам бойових дій.

Проєкт Закону про внесення змін до Земельного кодексу України щодо відновлення прав деяких категорій громадян на приватизацію земельних ділянок під час дії правового режиму воєнного стану на території України за посиланням: https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/41192 

Проєкт Закону про внесення змін до Земельного кодексу України щодо відновлення прав деяких категорій громадян на приватизацію земельних ділянок під час дії правового режиму воєнного стану на території України за посиланням: https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/41224