Skip navigation

Проєкт Стратегії державної політики щодо внутрішнього переміщення до 2025 року врахував дев’ятирічний досвід вирішення державою проблеми внутрішнього переміщення. Про це на презентації проєкту Стратегії зазначила віцепрем’єр-міністр – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.  

«Такого об’єму документи народжуються, завжди враховуючи досвід, в тому числі негативний. І він у нас теж є, бо війна триває дев’ять років  і внутрішньо переміщені особи у нас були з 2014 року. Зараз ситуація змінилася і з’явилася величезна потреба актуалізувати стратегію, враховуючи наш дев’ятирічний досвід», 

– Ірина Верещук.

Нова Стратегія має на меті зниження впливу негативних наслідків внутрішнього переміщення, зумовленого збройною агресією проти України. Для цього пропонується запровадження комплексних та дієвих механізмів державного реагування на виклики, які виникають з моменту прийняття особою рішення про переміщення, в ході її соціальної адаптації та інтеграції в приймаючий громаді, а також у разі добровільного повернення особи до попереднього місця проживання та її реінтеграції.

Стратегія визначає п’ять стратегічних цілей:

  • Посилення спроможності держави у реагуванні на виклики внутрішнього переміщення та забезпечення умов для реалізації державної політики в сфері внутрішнього переміщення.
  • Створення умов для безпечного переміщення осіб із населених пунктів, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій, та задоволення їхніх гуманітарних потреб.
  • Сприяння адаптації ВПО на новому місці проживання безпосередньо після внутрішнього переміщення.
  • Сприяння інтеграції ВПО через створення умов для розвитку потенціалу, посилення спроможності у приймаючих територіальних громадах.
  • Підтримка безпечного повернення до покинутого місця проживання та реінтеграції.

По кожній цілі прописані основні завдання та ключові показники результативності. Наприклад, стратегічна ціль № 2 має чотири ключових показники результативності, а саме:

  • прийняття нормативно-правових актів задля впровадження протоколу підготовки, організації та проведення евакуації, в тому числі обов’язкової;
  • організація та проведення облаштування технічних засобів для перевезення маломобільних осіб, осіб з інвалідністю;
  • організація та проведення інформаційної кампанії, метою якої є роз’яснення ключових питань, пов’язаних із евакуацією;
  • створення на національному рівні Координаційного штабу та системи локальних евакуаційних штабів для забезпечення координації процесів евакуації, в тому числі, обов’язкової, а також надання гуманітарної допомоги евакуйованим особам.

«В тексті Стратегії для нас важливо було показати логічну послідовність реагування держави на внутрішнє переміщення – від здійснення евакуації до інтеграції чи усвідомленого рішення про повернення»

– зазначила Марія Красненко, юристка Громадського холдингу «ГРУПА ВПЛИВУ», співавторка проєкту Стратегії.

За посиланнями можна ознайомитись з повним текстом проєкту Стратегії та Плану реалізації.

Варто зазначити, що наразі триває процес обговорення проєкту Стратегії та Плану реалізації і до 24 лютого Мінреінтеграції приймає пропозиції та зауваження до документу.

«Нам потрібно почути фідбек. Ми хочемо мати ще більше пропозицій, можливо ще щось покращити, бо вже невдовзі на засіданні Кабінету Міністрів ми затвердимо проєкт Стратегії і план реалізації. До 2025 року ми будемо жити саме за цим проєктом»,

– наголосила на презентації Ірина Верещук.
За посиланням можна переглянути презентацію проєкту Стратегії державної політики щодо внутрішнього переміщення до 2025 року

Зауваження або пропозиції можна надсилати на електронну пошту Мінреінтеграції: vitiukoo@minre.gov.ua або за поштовою адресою: Чоколівський бульвар, 13, м. Київ, 03186.

Якщо вам потрібна допомога в оформленні чи узагальненні рекомендацій, експертки Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ” завжди в допомогу. Напишіть нам на пошту grupa.vplyvu@gmail.com

Зображення 1. На світлині учасниці презентації проєкту Стратегії державної політики щодо внутрішнього переміщення до 2025 року та текст “Що пропонує проект нової Стратегії щодо ВПО до 2025 року”.

Зображення 2. Виступ Марії Красненко під час презентації.