Skip navigation

28 лютого 2023 року в Парламенті зареєстровано Проєкт Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей державної реєстрації актів цивільного стану, що відбулися на тимчасово окупованій РФ території України та за межами України” (реєстраційний номер 9069). 

Законопроєктом ініціюють зміни до законів України для спрощення доступу до адміністративних послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану. 

Змінами пропонують врегулювати можливість визнання та підтвердження державою актів цивільного стану, що мали місце на тимчасово окупованій РФ території України, в адміністративному порядку. Так, до органів державної реєстрації актів цивільного стану може подаватися: 

  • медичний документ, що підтверджує факт народження або смерті на тимчасово окупованій РФ території України для проведення державної реєстрації народження або смерті;
  • документ, який підтверджує відповідну реєстрацію на такій території, виданий окупаційною адміністрацією РФ для проведення державної реєстрації народження, смерті, шлюбу або розірвання шлюбу. 

Водночас, пропонують передбачити можливість проведення державної реєстрації актів цивільного стану, що відбулися на території іноземних держав щодо громадян України: 

  • за зверненням таких громадян;
  • інших осіб, визначених законодавством;
  • на підставі повідомлень компетентних органів іноземних держав, з якими Україна уклала договори про правову допомогу і правові відносини у цивільних і сімейних справах. 

Також, проєктом закону: 

  • запроваджують принцип екстериторіальності щодо подання документів, зокрема в електронному вигляді; 
  • передбачають скорочення терміну розгляду окремих заяв; 
  • пропонують встановлення фактів шлюбу та розірвання шлюбу, що відбулися на тимчасово окупованій РФ території України, за спрощеною судовою процедурою в порядку окремого провадження.

Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей державної реєстрації актів цивільного стану, що відбулися на тимчасово окупованій РФ території України та за межами України, детальніше за посиланням: https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/41464

Більш детальна інформація про законопроєкт буде надана в наступні тижні, адже ми з командою долучались до його розробки.