Skip navigation

До Верховної ради був поданий Проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо надання статусу дитина війни та пільг дітям, які проживали в районах проведення воєнних (бойових) дій у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації або на лінії розмежування (реєстраційний номер 9042). Документ спрямований забезпечити надання пільг дітям, які не досягли повноліття та проживали (проживають) в районах проведення воєнних (бойових) дій або на лінії розмежування.

Ініціатори пропонують зміни до Законів України “Про соціальний захист дітей війни та “Про охорону дитинства”. 

Так, в перший нормативно-правовий акт пропонують внести додаткові положення, якими:  

  • встановити, що дитина (не досягла повноліття), яка проживала (проживає) в районах проведення воєнних (бойових) дій у зв’язку з військовою агресією РФ або на лінії розмежування, у тому числі дитина, яка знаходилась у стані внутріутробного розвитку є дитиною війни;
  • доповнити додаткові пільги для дітей війни:
  • дошкільного і шкільного віку – щорічну грошову допомогу на оздоровлення. Порядок та умови її надання будуть визначені Кабміном;
  • дошкільного і шкільного віку – компенсація витрат, пов’язаних із отриманням психологічної допомоги. Порядок та умови надання будуть визначені Кабміном;
  • державна цільова підтримка для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти у державних та комунальних закладах освіти. 

Водночас в Закон України “Про охорону дитинства” пропонують доповнити гарантії  для дітей війни щодо державної цільової підтримки для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти у державних та комунальних закладах освіти.

Проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо надання статусу дитина війни та пільг дітям, які проживали в районах проведення воєнних (бойових) дій у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації або на лінії розмежування доступний за посиланням.

Оцінка даного законопроекту додатково буде надана в «Дорожній карті законопроектів», яка готується та буде опублікована найближчим часом на сайті Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ”.