Skip navigation

З кінця 2022 року на робочих зустрічах з представниками влади ми озвучували проблему, яка виникла у внутрішньо переміщених осіб щодо отримання електронного пенсійного посвідчення.

Наприкінці березня ми письмово зверталися до влади з проханням вирішити  проблему оформлення пенсійного посвідчення для внутрішньо переміщених осіб та припинити порушення прав ВПО. 

«В своєму зверненні ми попросили владу терміново вирішити питання з електронними  пенсійними посвідченнями, які АТ “Ощадбанк” перестав випускати з початку повномасштабного вторгнення. Ми також наголосили, що потрібно взагалі прибрати дискримінаційну практику, коли пенсіонери – переселенці, що перемістилися до 24 лютого 2022 року, можуть отримувати виплати лише через мережу «Ощадбанку». На жаль, в державній політиці існує розділення на переселенців, які перемістились до та після 24 лютого 2022 року. На нашу думку, цього не повинно бути», – Тетяна Дурнєва.

Справа в тому, що після 24 лютого 2022 року було припинено випуск електронних пенсійних посвідчень для внутрішньо переміщених осіб. Нагадаємо, що згідно Постанови Кабінету Міністрів України №637 “Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам” ВПО, які перемістилися до 24 лютого 2022 року, мають отримувати саме  електронні пенсійні посвідчення. Такі посвідчення одночасно є платіжними картками. 

На практиці, без посвідчення люди не могли скористатися тими правами та можливостями, які отримують пенсіонери. Наприклад, правом на безоплатний проїзд у пасажирському транспорті, пільги на придбання лікарських засобів в аптеках, або отримання ліків безкоштовно.

І ось сталося! 7 квітня Уряд прийняв Постанову №325. Нарешті вона вже опублікована на Урядовому порталі. Постанова скасовує на період воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування пункт про видачу виключно електронних  пенсійних посвідчень. Крім того, Пенсійний фонд має забезпечити оформлення пенсійних посвідчень ВПО, яким призначено пенсію, за їх зверненням відповідно до порядку, визначеного правлінням Пенсійного фонду України.

Тобто тепер пенсіонери – ВПО, які перемістилися до 24 лютого 2022 року, зможуть отримати паперові пенсійні посвідчення.

Коментар Тетяни Дурнєвої для інформаційної агенції “Новини Донбасу”

Опис зображення: На картинці світло-зеленого кольору по центру текст: “Результати роботи правозахисників:” Нижче на жовтому фоні текст “Уряд відновив можливість отримувати паперові пенсійні посвідчення для ВПО”. В нижньому лівому куті фото чоловіка похилого віку, в правому верхньому куті – жінки похилого віку.