Skip navigation

У новому епізоді ВпливовогоПодкасту ми говоримо з Аліною Павлюк, адвокаткою, аналітикинею «Української правової консультативної групи» (УПКГ). Аліна разом з колегами працюють з наслідками війни в Україні. В рамках своєї роботи вони досліджують процеси правосуддя та злочинів, пов’язаних зі збройною агресією проти України. Також Аліна як адвокатка представляє інтереси постраждалих на національному та міжнародному рівнях.

В цьому епізоді Аліна розповіла про:

  • різницю між «воєнними» та «військовими» злочинами;
  • кількість ордерів на арешт, які можна очікувати від Міжнародного кримінального суду в Гаазі;
  • міфи навколо наслідків ратифікації Римського статуту в Україні.

Ось лише кілька фактів, про які ви дізнаєтесь, прослухавши епізод:

  • Національна система правосуддя після 24 лютого 2022 року зареєструвала близько 80 тис. проваджень про ймовірні воєнні злочини, вчинені російськими військовими на території України. Крім цього, близько 30 тис. проваджень було зареєстровано з 2014 року по 24 лютого 2022 року в окупованому Криму та на окупованій частині Донецької та Луганської областей.  
  • За останній рік українські суди першої інстанції винесли близько 30 вироків російським військовослужбовцям за статтею 438 Кримінального кодексу України («Порушення законів та звичаїв війни»). Точна кількість вироків невідома, бо наразі судовий реєстр працює з обмеженим доступом.

Більше в епізоді за посиланнями: 

Корисні посилання:

Опис зображення: На картинці ліворуч зверху текст: “створено ГРУПОЮ ВПЛИВУ. Аліна Павлюк”. Ліворуч знизу текст: “про покарання за воєнні злочини та міфи навколо Римського статуту”. Праворуч розміщене фото Аліни.

P.S. Наші подкасти, на жаль, наразі не мають повної текстової версії. Ми приносимо свої вибачення та будемо прагнути в найближчому майбутньому виправити цю ситуацію.