Skip navigation
З міста Ужгорода розпочався літній цикл тренінгів-презентацій “Внутрішнє переміщення: юридичні аспекти та інструменти адвокації”, які проводить Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ” спільно з ГО «Донбас SOS».

Наша організація, як член Мережі хабів громадянського суспільства, системно займається підвищенням спроможностей інститутів громадянського суспільства. Двічі ми проводили дослідження стану розвитку та потреб громадських організацій, які працюють з подоланням наслідків конфлікту на сході України. За нашими даними, сьогодні в регіонах існує чимало громадських організацій та активістів, у яких горять очі, але бракує знань та практичних навичок – як потрібно відстоювати свою точку зору, де і як шукати партнерів, в тому числі й серед представників влади. Крім того, законодавство в сфері прав внутрішньо переміщених осіб та громадян на тимчасово окупованих територіях постійно змінюється. Отже, ми докладаємо чималі зусилля для оперативного поширення нових знань.

Результати дослідження, яке ми презентуємо у серпні, свідчать,  що за попередні два роки не відбулось загальної професіоналізації організацій, які працюють з постраждалим населенням. Загалом, напрямки діяльності організацій, що надають підтримку постраждалому населенню, суттєво не змінились: більшість організацій продовжують працювати над інтеграцією ВПО до місцевих громад (61%), надавати інформаційно-консультаційну підтримку (56%), організовувати дозвілля та навчальні заходи для дітей (49%), надавати первинну юридичну допомогу (46%), забезпечувати психологічну підтримку (44%), розповсюджувати гуманітарну допомогу (37%), допомагати у працевлаштуванні (36%) і веденні бізнесу (34%).

Безумовно, деякі організації розвинули свої внутрішні системи і стандарти, але за цей час виникло чимало нових організацій та ініціатив, які потребують підтримки з боку більш досвідчених колег та міжнародної спільноти.

Саме з огляду на їхні потреби ми сформували програму тренінгу таки чином, щоб наші колеги з громадського сектору надалі більш впевнено почуватися у комунікаціях з владою, з представниками інших НДО, чітко розуміли особливості законодавства, а також свої можливості та цілі.

Отже під час презентацій-тренінгів учасники/ці отримують навички, як на місцевому рівні вирішувати проблеми, пов’язані із захистом ВПО, як проводити ефективну адвокаційну діяльність у своєму регіоні, отримують поради та приклади вирішення проблемних юридичних питань, знайомляться з інструментами дослідження стану дотримання прав внутрішньо переміщених осіб тощо. Наші колеги з ГО «Донбас СОС» під час тренінгу приділяють особливу увагу «новинкам» українського законодавства в сфері прав ВПО.

У наступні 2 тижні подібні тренінги відбудуться у Вінниці, Дніпрі, Херсоні, Харкові та Сумах.

Презентації-тренінги проводяться ГО “Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ” у співпраці з ГО “Донбас СОС” у рамках проекту «Зміцнення потенціалу Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2015-2018 рр.