Skip navigation
Протягом двох днів, 13-14 грудня 2018 р., у Києві відбувався Національний марафон “Роль громадян у політичних реформах: Vox Civiun 2.0“. Це був дискусійний майданчик для народних депутатів України, партійців та експертів, щоб обговорювати головні виклики, які стоять перед країною напередодні року виборів.

Яка виборча реформа потрібна нашій державі? Які чинники її загальмовують? Як громадянське суспільство може вплинути на зміни? Які настрої та очікування домінують у суспільстві?.. Це лише – кілька питань, які обговорювали представники влади та експерти.

Загалом марафон відбувався у форматі панельних дискусій та теми “Пріоритети виборчої реформи”, “Фінансування політики напередодні виборів: напрями змін” та “Антикорупційна реформа: від кого залежить її успіх?”

Виконавча директорка Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ” Тетяна Дурнєва взяла участь у першій дискусії. Вона зокрема відзначила, як своєрідну перемогу численні звернення місцевих рад на адресу керівництва Верховної Ради щодо потреби нагального розгляду законопроекту №6240 (щодо виборчих прав ВПО та трудових мігрантів).


Інший учасник дискусії, народний депутат, голова підкомітету з питань виборів і референдумів Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя Олександр Черненко у свою чергу розповів про перепони проходження законопроекту №6240, одним із співавторів якого він є. Крім того він відзначив, зокрема, професійну адвокаційну діяльність Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ”, що базується на роботі з одним важливим блоком виборчої реформи.


Захід проводився в межах проекту «Активна Громада: право вибору» від Інституту «Республіка» за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) та фінансової допомоги американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).