Skip navigation
Попаснянська районна рада Луганської області підхопила естафету інших місцевих рад й підтримала звернення до Верховної Ради щодо необхідності невідкладного розгляду законопроекту №6240 щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян!

Відповідне рішення місцеві депутати ухвалили 7-го лютого 2019 року. У додатку до звернення йдеться про те, що у Попаснянському районі станом на 16 січня ц. р. мешкає 10862 внутрішньо переміщених особи, а в Луганській області загалом таких налічується 250 тисяч осіб!

“Згідно з чинним законодавством, громадяни України реалізують своє право на участь у місцевому самоврядуванні за належністю до відповідних територіальних громад. Однак ВПО, маючи реєстрацію місця проживання на тимчасово окупованій території, не є членами територіальних громад, до яких вони переселилися, отже позбавлені права на участь у місцевому самоврядуванні та інших формах прямої демократії. Ухвалення законопроекту №6240… сприятиме не лише реалізації виборчих прав значної частини громадян, а й – соціальній згуртованості та інтеграції ВПО в нові громади”, – йдеться у зверненні.

Таким чином рішення Попаснянської ради є 12 за ліком зверненням органу місцевої влади щодо підтримки ініціативи відновлення усього комплексу виборчих прав ВПО (та трудових мігрантів). Раніше подібні звернення до Верховної Ради спрямували Ужгородська, Вінницька, Херсонська, Коростенська, Добропільська, Маріупольська, Криворізька, Білгород-Дністровська, Харківська міські ради, а також – Шосткинська районна рада та Запорізька обласна рада!

Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ”, як ініціатор адвокаційної кампанії на підтримку законопроекту №6240, висловлює подяку депутатам Попаснянської райради за відповідальну громадянську позицію!

Нагадаємо, 17 січня 2019 р. проект закону №6240 отримав схвалення від Комітету ВР з питань правової політики та правосуддя й тепер очікується внесення документу на розгляд безпосередньо депутатами українського парламенту.