Запорізька міська рада ухвалила Звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України “Про прискорення розгляду проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законів України (щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян)” (реєстр. №6240 від 27 березня 2017 року)”

Як відзначається у зверненні, “в Запоріжжі та Запорізькій області проживає близько 56 тисяч осіб, які покинули власні домівки внаслідок російської агресії та намагаються облаштувати своє життя в нових громадах. Значна кількість ВПО, відповідно до результатів соціологічних опитувань, не планують повертатися у свої колишні домівки й у нових місцях проживання облаштовують побут і життя з огляду на перспективи проживання саме у новій для них місцевості. Отже ця категорія виборців повинна мати можливість обирати депутатів місцевих рад та відповідних голів за місцем свого фактичного проживання”.

Запорізькі депутати нагадують, запропонований в законопроекті №6240 механізм надання можливості ВПО брати повноцінну участь у виборах відповідає стандартам політики щодо захисту виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та міжнародним зобов’язанням.

Нагадаємо, рішення Запорізької міської ради є 13 за ліком зверненням органу місцевої влади щодо підтримки ініціативи відновлення усього комплексу виборчих прав ВПО (та трудових мігрантів). Раніше подібні звернення до Верховної Ради спрямували Ужгородська, Вінницька, Херсонська, Коростенська, Добропільська, Маріупольська, Криворізька, Білгород-Дністровська, Харківська міські ради, а також – Шосткинська та Попаснянська районні ради та Запорізька обласна рада!

Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ”, як ініціатор адвокаційної кампанії на підтримку законопроекту №6240, висловлює подяку депутатам Запорізької міськради за відповідальну громадянську позицію!

Нагадаємо, 17 січня 2019 р. проект закону №6240 отримав схвалення від Комітету ВР з питань правової політики та правосуддя й тепер очікується внесення документу на розгляд безпосередньо депутатами українського парламенту.

Завантажити текст Звернення.