Центральна виборча комісія суттєво спростила процедуру зміни місця голосування, скасувавши потребу для громадян, які бажають нею скористатися, подання додаткових документів. Раніше виборці мали обґрунтувати свої наміри проголосувати не за місцем реєстрації, підтвердивши це документами-довідками з місця роботи, навчання абощо. Зараз ця норма скасована!

29 травня 2019 р. ЦВК внесла зміни до постанови Центральної виборчої комісії від 13 вересня 2012 року № 893 “Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси”. З документу вилучено пункти про потребу подавати додаткові довідки, копії при зміні місця голосування (див. скріншот).

Відтепер виборці можуть подавати лише заяву і паспорт! Це значно полегшить процедуру зміни місця голосування для громадян, яким для отримання документів-підтвердження їхнього наміру, довелося б витрачати додатковий час.

Таким чином рішення ЦВК усуває зайві бюрократичні перепони й має на меті збільшити явку виборців на дільницях для голосування на позачергових виборах до ВР, що відбудуться 21 липня цього року.

За тиждень до цього коаліція громадських організацій, серед них і Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ”, надіслала до голови Центрвиборчкому Тетяни Сліпачук звернення.

У ньому, зокрема, йшлося: “Дозволити всім громадянам, які звертаються із заявою про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси, не надавати додатково документи, що обґрунтовують необхідність такої зміни. Ця норма вже застосовувалась для виборців, які мають виборчу адресу на тимчасово окупованих територіях України. Вибори Президента України-2019 продемонстрували доцільність запровадження подібної норми та ефективність її застосування, тому варто поширити ці положення для всіх громадян України“.

Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ” вітає таке рішення ЦВК!