Правозахисниця, юристка Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ” Марія Красненко коментує новий “пенсійний” законопроект, який стосується виплат пенсій жителям тимчасово окупованих територій (ТОТ).

“Зараз постійною практикою є отримання пенсій жителями тимчасово окупованих територій лише за умови наявності статусу “внутрішньо переміщеної особи”. Відповідно, до таких громадян застосовуються ті ж самі заходи, що й до інших ВПО: перевірки, фіксування перетину лінії зіткнення тощо, хоча насправді такі громадяни не є переселенцями. Якщо говорити про плюси, то мова йде не просто про забезпечення громадян України пенсіями, які є їхнім майном (відповідно до практики Європейського суду з прав людини), а про суттєвий крок до реінтеграції окупованих територій та громадян”.

Говорячи про строки ухвалення законопроекту, юристка назвала це реальним у наступному році.

“Як будь-який інший законопроект, цей також має пройти кілька процедурних сходинок перед голосуванням. Це – розгляд у комітетах, висновки експертів, два читання і лише тоді він потрапить до зали засідань парламенту. Потім – ухвалення, підписання головою ВР та Президентом. З огляду на те, що законопроект підтримали два профільних комітети, можна говорити про суттєві позитивні передумови й шанси на ухвалення в цілому”.

Джерело