Skip navigation
39 063 дітей. Саме стільки отримали статус постраждалих внаслідок збройного конфлікту. 99.7% або 38 972 з них зазнали психологічного насильства. 45% (17 481) всіх дітей, які отримали станом на 30 грудня 2019 року цей статус мешкають наразі в Луганській області. Ще 42% (16 235) дітей мешкають в Донецький області. Більше інформації в інфографіці, підготовленій командою ГХ «ГРУПА ВПЛИВУ».

“Звертаємо увагу, що не дивлячись на те, що порядок отримання статусу має діє однаково в усіх регіонах, на практиці ситуація відрізняється. Наприклад, в Києві спочатку потрібно звернутися до районного Центру соціальних служб для сім’ї, молоді та дітей та написати заяву з проханням провести оцінку потреб сім’ї та отримати копію акту обстеження помешкання, де живуть діти. Тобто до служби у справах дітей, яка находиться в іншому приміщенні, треба приходити вже після отримання акту. Все це заплутує людей та ускладнює процес отримання статусу. Втім, вже 740 в Києві отримали такий статус. Нещодавно опублікований Закон про безкоштовне харчування дітей ВПО також надав стимул для подачі заяв на отримання статусу, оскільки це свідчить про збільшення уваги до проблем людей, що постраждали внаслідок війни”, – зауважила Тетяна Дурнєва.

Детальна інструкція, як отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Публікація підготовлена в межах гранту, наданого проєктом Ради Європи “Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень”. Слідкуйте за новинами проєкту на нашій сторінці в Facebook.