Центральна виборча комісія ввела в дослідну експлуатацію електронний сервіс для тимчасової зміни місця голосування. Відповідну постанову розміщено на сайті ЦВК.

Це означає, що під час майбутніх президентських та парламентських виборів люди зможуть подавати заяви про зміну місця голосування онлайн! Якщо система успішно пройде тестування й буде впроваджена в експлуатацію, це означає, що не треба буде стояти в чергах, люди з інвалідністю не будуть змушені долати великі відстані та сходи, щоб дістатися приміщень відділів державного реєстру виборців, а переселенці та трудові мігранти спокійно зможуть брати участь у виборах за місцем фактичного знаходження в день виборів, а не лише “за пропискою”.

Електронний сервіс було розроблено Службою розпорядника Державного реєстру виборців на виконання пункту 5 постанови ЦВК від 2 грудня 2019 року № 1969 “Про Порядок тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси”, повідомляє сайт Центрвиборчкому.

Водночас, як відзначає виконавча директорка Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ” Тетяна Дурнєва, саме до цієї постанови холдинг надавав зауваження та рекомендації (наприклад, такі, або такі), узагальнені за наслідками двох загальнонаціональних виборчих кампаній 2019 року. “Ми дуже цінуємо налаштованість ЦВК на співпрацю з громадським сектором, публічність процесу збору пропозицій й готовність впроваджувати прогресивні інклюзивні практики, і дякуємо за це, – наголосила Тетяна Дурнєва. – Подача заяви онлайн особливо полегшить доступ до виборів людей з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб”.

Варто відзначити, що можливість подати заяви про зміну місця голосування без зміни виборчої адреси буде відкрита лише під час парламентських та президентських виборів. Те, що ЦВК вже ввела в дослідницьку експлуатацію сервіс автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи “Державний реєстр виборців”, говорить також про системність роботи та вчасне виконання запланованої діяльності.