До політичних партій відповідно до переліку

ЗВЕРНЕННЯ

Користуючись нагодою, висловлюємо Вам свою повагу та направляємо рекомендації щодо доступності та інклюзивності передвиборчих кампаній та діяльності політичних партій. Пропозиції розроблено експертами, які опікуються захистом прав людей з інвалідністю, з урахуванням положень Виборчого кодексу України та міжнародного досвіду.

На початку виборчого процесу, який відбувається за новими правилами та в умовах пандемії, звертаємо вашу увагу, що положення Виборчого кодексу посилили гарантії захисту прав людей з інвалідіністю. Відповідні положення стосуються, зокрема, і організацій політичних партій та кандидатів і кандидаток.

За офіційними даними Державної служби статистики України, станом на 1 січня 2019 р. чисельність осіб з інвалідністю в Україні становить 2.7 млн. або 6,3 % від загальної чисельності населення країни. Фактично кожен 10-ий виборець – це людина з інвалідністю. Чисельність людей з інвалідністю зростає і як відображення об’єктивних процесів старіння населення Землі, і як наслідок пандемії COVID-19, і в результаті військових дій на Сході України. Також, доступність та безбар’єрність середовища стосується не тільки людей з інвалідністю. Маломобільна група населення (МГН) значно ширша за коло людей з інвалідністю. Це і вагітні, люди з тимчасовими порушеннями, дорослі з дітьми на дитячих візках, люди похилого віку тощо. Недотримання виборчих прав цих груп населення здатне істотно вплинути і на явку населення на вибори, і на можливість брати участь у діяльності політичної партії. Отже, дотримання прав людей з інвалідністю та тих, які належать до МГН, створення відповідних умов доступності – це не тільки частина відповідальності політичної партії, а й інструмент ефективної роботи з виборцями.

Політичні партії як учасники виборчого процесу повинні активно залучати маломобільні групи населення та відображати інтереси в своїх програмах, а також розробляти та поширювати інформацію у доступних і придатних форматах, враховувати потреби при підготовці та організації заходів (в тому числі онлайн) тощо. Запропоновані рекомендації є тим мінімум, який має бути врахований у діяльності політичної партії.

У зв’язку з вищезазначеним просимо врахувати рекомендації щодо доступності та інклюзивності передвиборчих кампаній та діяльності політичних партій у вашій діяльності. Висловлюємо також готовність у сприянні та консультуванні щодо впровадження зазначених рекомендацій.

Додатки:

Рекомендації щодо доступності та інклюзивності передвиборчих кампаній та діяльності політичних партій за посиланням.

Підписанти:

Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ” Громадська організація людей з інвалідністю Fight For Right Громадська організація «Всеукраїнське об’єднання осіб з інвалідністю «Група активної реабілітації» Громадська організація “Наше місто – рідний дім” Відокремлений підрозділ Громадської організації “Поряд з вами” у Закарпатській області ВГОІ Правозахисна спілка інвалідів Громадська організація Центр “Соціальна дія”  Відокремлений підрозділ Громадської організації  Всеукраїнська організація Союз осіб з інвалідністю України “Закарпатське обласне товариство осіб з інвалідністю”.

Якщо Ваша організація хоче доєднатися до підписантів звернення, залиште свій коментар у документі за посиланням