Skip navigation

В Україні презентували Реєстр пошкодженого та знищеного майна

Реєстр міститиме всю інформацію про пошкоджені та зруйновані об’єкти, а також дозволить формувати та зберігати акти комісійного обстеження по ним. Допоможе приймати рішення про першочергове відновлення тих будівель і споруд, які необхідні для повноцінного функціонування громад, зокрема і якісно підготуватися до нового опалювального сезону.

Джерело

Майже 600 млн доларів розподілено на потреби переселенців від початку повномасштабного російського вторгнення

Грошова допомога була надана 2,7 млн внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні. До кінця грудня представники міжнародних гуманітарних організацій планують збільшити загальну суму допомоги до 1,72 млрд доларів.

Джерело

Погрози “ПриватБанку” заблокувати рахунки клієнтів із тимчасово окупованих територій – неприпустимі

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України відреагувало на інформацію щодо вимог “ПриватБанку” до клієнтів з тимчасово окупованих територій (ТОТ) негайно актуалізувати свої дані. Інформація про такі вимоги надійшла від громадських організацій, зокрема “Донбас СОС”.

19 серпня відбулася нарада під головуванням Віцепрем’єр-міністерки України – Міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук. На зустрічі виступили Тетяна Дурнєва та Марія Красненко з вимогами припинити хибну практику витребування додаткових документів від ВПО та погроз блокування рахунків для тих, хто не підтвердив своє місце проживання.
За результатами зустрічі на сайті Мінреінтеграції була опублікована позиція Віцепрем’єр-міністерки України Ірини Верещук про те, що вимоги “ПриватБанку” до клієнтів із ТОТ та блокування їхніх рахунків – неприпустимі.

Джерело

“Ощадбанк” продовжив дію карток до кінця 2022 року

Банк продовжив дію платіжних карток, термін яких завершився або сплине протягом цього року, до 31 грудня 2022 року. Для пролонгації карток не потрібно звертатися до відділень банку. Продовження відбувається автоматично. Такі картки мають повноцінний функціонал.

Джерело

Уряд розробив законопроєкти щодо уточнення питань кримінальної відповідальності за колабораціонізм на тимчасово окупованих територіях

Відповідно до законодавчої зміни каратиметься лише добровільне здійснення господарської діяльності у взаємодії з агресором. Також пропонується визначити перелік видів діяльності, яка на ТОТ допускається, якщо при цьому не здійснюється пособництво агресору. Уряд зможе встановлювати особливості та додаткові обмеження провадження такої діяльності.

Джерело

Компенсації

Уряд спрямував 115,6 млн грн на часткову компенсацію витрат за комунальні послуги за червень власникам житла, які тимчасово надали житло переселенцям

За даними Міністра розвитку громад та територій України, у червні у 22 областях прихисток надали для понад 278,5 тис. переселенців.

Джерело

Оновлено перелік громад у районах бойових дій, на тимчасово окупованих територіях і тих, що в оточенні

Наказом Мінреінтеграції затверджено оновлений перелік, на основі якого ВПО можуть отримати виплати допомоги на проживання. Оновлений перелік доступний на інтерактивній карті.

Джерело

Повторна подача заяви на виплату

Переселенці, які подавали заяви через мобільний застосунок “Дія” до 30 квітня 2022 року, але не отримали допомогу, зможуть додаткового звернутись із заявою до органу соціального захисту населення та отримати виплату. Це можна зробити до 1 жовтня 2022 року.

Джерело

Оформлення документів для ВПО та цифрові можливості

“Дія” буде приймати інформацію про житло, зруйноване ворогом із 2014 року

Уряд розширив та спростив порядок подання інформаційного повідомлення про зруйноване чи пошкоджене майно внаслідок збройної агресії проти України. Відтепер через застосунок “Дія” можна подати інформацію про майно, пошкоджене ворогом із 19 лютого 2014 року.

Джерело

Президент затвердив Указ про Консультативну раду з питань деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

Відповідно до указу має бути створено Консультативну раду з питань деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя як консультативно-дорадчий орган при Президентові України. Крім того, затверджено Положення про Консультативну раду. Склад Ради має бути сформовано протягом місяця.

Джерело

“ГРУПА ВПЛИВУ” долучилась до роботи над Планом заходів з післявоєнного відновлення та розвитку України

План включатиме перелік заходів з післявоєнного відновлення та розвитку України, пропозиції щодо пріоритетних реформ і стратегічних ініціатив, перелік нормативно-правових актів. Їхнє прийняття і реалізація є необхідними для ефективної роботи та відновлення України у воєнний і післявоєнний періоди.

У рамках роботи над Планом експертки Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ” вже долучилися до робочої групи “Права людини” та надали пропозиції до матеріалів робочої групи “Повернення громадян, які тимчасово переміщені, зокрема за кордон та їх інтеграції в суспільно-економічне життя держави”.

Джерело

Евакуація

Уряд розпорядився провести обов’язкову евакуацію населення Донецької області

Відповідно до урядового розпорядження евакуація має здійснюватися
у безпечні райони Вінницької, Волинської, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської та Чернівецької областей.

Телефони гарячих ліній з евакуації за посиланням. У випадку відмови
від обов’язкової евакуації фізична особа підписує відмову від проведення обов’язкової евакуації.

Джерело

Від початку серпня з небезпечних регіонів евакуювалося близько 35 тис. мирних громадян, третина з них – діти

За словами Віцепрем’єр-міністерки України Ірини Верещук, люди виїжджають із Донеччини, де оголошена обов’язкова евакуація, а також із Херсонщини, Луганщини, Харківщини, Запорізької області. Майже 10 тис. евакуйованих за серпень – це діти.

Джерело

Зайнятість

Уряд виділив ще 103 млн грн на безповоротні гранти за програмою “єРобота”

74 млн грн будуть спрямовані для створення 324 мікробізнесів.
Ще 29 млн грн підуть на запуск 9 нових проєктів у сфері ягідництва, садівництва та виноградарства. Нині вже отримано понад 8,5 тис. заявок, більшість із них – на отримання мікрогрантів. Водночас 719 заявників бажають створювати власні переробні підприємства.

Детальніше про те, як надіслати заявку щодо отримання гранту на створення або розвиток власного бізнесу на порталі “Дія”
за посиланням.

Законопроєкти

#ЗаконодавчаІніціатива щодо спрощення доступу до безоплатної правничої допомоги для внутрішньо переміщених осіб

Огляд законопроекту за посиланням.

#ЗаконодавчаІніціатива про здійснення начальниками військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області повноважень, передбачених правовим режимом воєнного стану

Огляд законопроекту за посиланням.

#ЗаконодавчаІніціатива щодо звільнення від cплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно

Огляд законопроекту за посиланням.

#ЗаконодавчаІніціатива про зупинення дії та вихід із Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах та Протоколу до неї

Огляд законопроекту за посиланням.

Аналітичні документи та дослідження

Правовий аналіз законопроєктів щодо забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб

Повний текст аналізу за посиланням.

Правовий аналіз щодо встановлення факту народження та смерті на тимчасово окупованій території

Повний текст аналізу за посиланням.

Заяви та звернення

Звернення щодо ключових проблемних питань захисту прав постраждалих від збройної агресії проти України

Опис ключових проблемних питань та шляхів вирішення українською мовою за посиланням та англійською мовою за посиланням.

Практика відмов у виплаті пенсій мешканцям тимчасово окупованої території Криму є незаконною

Повний текст звернення за посиланням.

Коментарі та інтерв’ю

Про примусову паспортизацію мешканців ТОТ розказала Марія Красненко в ефірі “Телеканал Донеччина TV”

Повний коментар за посиланням.

Про онлайн-курс “Що має знати внутрішньо переміщена особа” розказала Тетяна Дурнєва в ефірі “Espreso.tv”

Повний коментар за посиланням.

Відео та мультфільми

У рамках Проєкту Ради Європи “Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень. Фаза ІІ” команда Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ” розробила п’ять коротких мультиплікаційних інструкцій для ВПО.

Як стати на облік внутрішньо переміщених осіб?

Переглянути мультфільм можна за посиланням.

Як отримати допомогу на проживання для внутрішньопереміщених осіб?

Переглянути мультфільм можна за посиланням.

Як отримати компенсацію за розміщення внутрішньо переміщених осіб?

Переглянути мультфільм можна за посиланням.

Як отримати компенсацію за працевлаштування ВПО?

Переглянути мультфільм можна за посиланням.

Обов’язки внутрішньо переміщених осіб

Переглянути мультфільм можна за посиланням.

Запрошуємо на онлайн-курс “Що має знати внутрішньо переміщена особа”, який розміщений на платформі “Prometheus”

“Ми зібрали в одному місці всю корисну інформацію про права та можливості для ВПО. Тож, реєструйтеся на курс, знайте та захищайте свої права”, – Тетяна Дурнєва, голова правління Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ”.

До розроблення курсу, який створений спільно з Коаліцією громадських організацій, долучилися представниці Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ” Тетяна Дурнєва, Марія Красненко та Вікторія Золотухіна. Курс стартував 4 серпня. Зареєструватися та отримати доступ до матеріалів можна за посиланням.

Відео про електронні послуги для внутрішньо переміщених осіб та як у цьому допомагає застосунок “Дія”

Переглянути відео можна за посиланням.

Цей інформаційний продукт створений ГО “Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ” за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги (UK aid) від уряду Великої Британії. Будь-які думки, висловлені в цьому бюлетені, належать авторам і не обов’язково відображають погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів, Міністерства міжнародних справ Канади чи Уряду Канади, та Уряду Великої Британії.

Завантажити бюлетень тут

Бюлетень-серпень-2022