Skip navigation

В червні 2020 року Центральною виборчою комісією (далі ЦВК) було проведено 5 чергових засідань та прийнято 37 нормативно правових актів. Акти стосуються змін в складі територіальних виборчих комісій, форми, порядку складання та уточнення списків виборців, утворення виборчих комісій та порядку доступу до бази даних Державного реєстру виборців тощо. 

4 нормативно-правових акти ЦВК стосуються особливостей реалізації виборчих прав осіб з інвалідністю,  зокрема, такими документами є: 

Постанова ЦВК від 25 червня 2020 року № 121 “Про Порядок надсилання виборцем заяв, запитів, передбачених статтями 19 – 21 Закону України “Про Державний реєстр виборців”, із використанням мережі “Інтернет”

На підставі даного акту через  мережу “Інтернет” можна направити такі звернення як:

  • заява щодо включення до Державного реєстру виборців (далі – Реєстр);
  • заява  щодо неправильностей у Реєстрі стосовно іншої особи;
  • запит щодо змісту персональних даних у Реєстрі
  • запит  щодо прізвищ, власних імен, по батькові, дати народження усіх виборців, внесених до Реєстру за його власною виборчою адресою 

і що найголовніше

  • заява щодо зміни його персональних даних у Реєстрі, яка в тому числі дає підстави змінити відомості про постійну нездатність пересуватись самостійно (НСП) – внести відомості про НСП або видалити. 

Важливо, що звернення в електронній формі можуть бути надісланими через систему “Державний реєстр виборців” (на сайті www.drv.gov.ua/) з використанням електронного підпису.. Як його отримати можна прочитати за посиланням. Також пам’ятайте, що на вказану Вами адресу електронної пошти буде направлено повідомлення про подання звернення.

Постанова ЦВК від 25 червня 2020 року № 123 “Про форми іменних запрошень”

Нагадуємо, що повідомлення виборців про включення до попередніх списків виборців на звичайних виборчих дільницях передбачена статтею 40 Виборчого Кодексу України. Так, орган ведення Державного реєстру виборців виготовляє для кожного виборця іменне запрошення, яким повідомляє про включення його до попереднього списку виборців на відповідній звичайній виборчій дільниці, назву усіх виборів, на яких йому пропонується голосувати, адресу дільничної виборчої комісії, її номер телефону і розпорядок роботи, а також про час і місце голосування. А виборцям, стосовно яких у списку виборців є відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно, одночасно повідомляється, що їм буде надана можливість проголосувати за місцем перебування. 

Постановою ЦВК №123 було затверджено зокрема форми іменного запрошення виборцю, включеному до попереднього списку виборців на звичайній виборчій дільниці, стосовно якого у списку виборців є відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно, а також у випадку повторного голосування за наступним зразком:

 

Постанова ЦВК від 25 червня 2020 року  № 124  “Про форми списків виборців на виборчих дільницях та інших виборчих документів для підготовки та проведення голосування на виборах”  

Постановою було встановлено форми списків виборців на виборчих дільницях та інших виборчих документів для підготовки та проведення голосування на всіх видах виборах, зокрема:

  • витягу із списку виборців на звичайній виборчій дільниці для голосування за місцем перебування виборців, не здатних пересуватися самостійно (додаток 12);

  • витягу із списку виборців на спеціальній виборчій дільниці для голосування за місцем перебування виборців, не здатних пересуватися самостійно (додаток 13);

 

Відповідно до нормативного регулювання, у графі “Виборча адреса” попереднього та уточненого списку виборців на звичайній виборчій дільниці стосовно виборця, який постійно не здатний пересуватися самостійно та якому тимчасово змінено місце голосування, вказується адреса, за якою він перебуватиме в день голосування.

Постанова ЦВК від 2 червня 2020 року №96 “Про форми заяв та повідомлення про включення виборця до Державного реєстру виборців, заяв про внесення змін до персональних даних виборця у Державному реєстрі виборців” 

Нею було встановлено форми заяви виборця про внесення змін до його персональних даних у Державному реєстрі виборців, в тому числі щодо відомостей про постійну нездатність пересуватися самостійно. Як зазначали попередньо, заява може бути подана онлайн та особисто до органів ведення Державного реєстру виборців 

За нагоди зазначимо, що в червні також було прийнято Стратегічний план ЦВК на 2020-2025 роки, де одним з пунктів є  інклюзивність та забезпечення доступності виборів та усунення перешкод і бар’єрів на шляху реалізації виборчих прав громадян. Більш детально щодо мети і планів можна ознайомитись в нашій попередній публікації.  Тепер ми точно можемо сказати, що ЦВК здійснює системні кроки у сприянні реалізації виборчих прав людей з інвалідністю.  Далі буде…