Skip navigation

Як ми працювали попри карантин11-12 березня у Кривому Розі команда ГХ «ГРУПА ВПЛИВУ» розповідала місцевим активістам і активісткам, студентам та студенткам про існуючі інструменти локальної демократії, як механізм впливу на прийняття рішень на місцевому рівні. Що таке електронна петиція і як з її допомогою продемонструвати місцевій владі потреби громади? Як провести громадські слухання та навіщо вони потрібні? Чому потрібно брати участь у бюджеті участі? Це та багато чого іншого розказували учасникам тренінгу Марія Красненко та Ольга Мартиновська.

1 квітня експертки команди ГХ «ГРУПА ВПЛИВУ» провели першу за час карантину Zoom-конференцію з громадами, які беруть участь у проєкті для обговорення роботи в умовах карантину. На зустрічі обговорили плани щодо продовження в умовах карантину в регіонах адвокаційних кампаній, присвяченій участі громад в програмі тимчасового житла для переселенців.

8 квітня відбулася Zoom – конференція на тему: «Статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів». На зустрічі обговорили найбільш поширені у громадах міфи щодо статусу дитини, постраждалої внаслідок військових дій. Також учасники зустрічі обговорили інструменти для адвокації в умовах карантину. Більше про статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів за посиланням.15 квітня відбулася Zoom – конференція на тему: «Інструменти локальної демократії: участь у прийнятті рішень». Учасники зустрічі обговорили важливість використання інструментів локальної демократії та поділилися власним досвідом та прикладом своїх громад у використанні цих інструментів. На зустрічі також було презентовано результати дослідження у 30 громад у Закарпатській, Полтавській, Вінницькій, Волинській, Донецькій, Київській областях, яке було проведено командою ГХ «ГРУПА ВПЛИВУ» з метою виявлення наявних бар’єрів, які ускладнюють доступ громадян до процесу прийняття управлінських рішень та вирішення проблем місцевого значення. З повним текстом дослідження можна ознайомитись за посиланням.

21 квітня відбулася Zoom – конференція на тему: «Доступ внутрішньо переміщених осіб та жителів тимчасово окупованих територій до державних послуг за допомогою електронних сервісів». На зустрічі експертки ГХ «ГРУПА ВПЛИВУ» презентували огляд наявних в України електронних сервісів, які дозволяють отримати державні послуги в режимі онлайн. Ця тема отримала особливе значення з введенням карантину. Серед основних питань, які було обговорено учасниками та учасницями зустрічі, це питання умови використання електронних сервісів, інструменти ідентифікації особи, тощо. Детальніше можна ознайомитися за посиланням.

28 квітня відбулася Zoom – вебінар на тему: «Особливості реалізації виборчого права внутрішньо переміщених осіб». Взяли участь представники та представниці таких міст,як Київ, Полтава, Харків, Запоріжжя, Луцьк, Коростень, Козятин, Миколаїв, Ужгород, Сторожинець, Вінниця, Конотоп, Тернопіль.

На зустрічі Тетяна Дурнєва, виконавча директорка ГХ “ГРУПА ВПЛИВУ” розказала учасникам про нові можливості, які з’явилися у переселенців та інших мобільних категорій громадян у зв’язку з законодавчими змінами. Учасники обговорили нові вимоги до процедури голосування переселенців, шляхи зміни виборчої адреси з використанням онлайн- інстурментів. Детальніше про те, як змінити виборчу адресу за посиланням.13 травня відбулася Zoom – вебінар на тему: «Як зробити інфографіку своїми руками?». Що таке інфографіка та навіщо вона потрібна та як працювати з графічними редакторами. Впродовж 1,5 години учасники вебінару ознайомились з тим, що таке інфографіка та навіщо вона потрібна, як писати текст для візуалізації та де шукати приклади і матеріали для створення інфографіки. Також учасники познайомились з роботою в програмі Adobe Illustrator.

15 червня відбулася онлайн-зустріч «Внутрішньо переміщені особи: участь у процесі прийняття рішень». На заході було презентовано звіт, що включає аналіз рівня доступу мешканців територіальної громади м. Полтави до участі у місцевому самоврядуванні через інструменти локальної демократії, що проводився на основі аналізу нормативно-правових актів та моніторингу офіційних веб-ресурсів. Також ми обговоримо залученість внутрішньо переміщених осіб та мобільних всередині країни громадян, до участі в прийнятті рішень в їх нових громадах. На заході були представникі/ці місцевого самоврядування, міжнародних організацій, ОГС, переселенці. Детальніше за посиланням.

17 червня відбулася онлайн-зустріч «Стан житлової політики в Сумській області щодо внутрішньо переміщених осіб». На заході було презентовано дослідження стану забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб у Сумській області. Детальніше за посиланням.

Слід відзначити, що аналіз включає в себе дані щодо фондів житла соціального призначення, формування фондів житла для тимчасово проживання ВПО, інших програм і способів забезпечення ВПО житлом на місцевому рівні. Обговоренню також підлягатимуть державні програми сприяння громад для забезпечення житлом ВПО та порядок участі в них. На заході були представникі/ці місцевого самоврядування, ОГС, переселенці.

23 червня відбулася дискусія «Житло для переселенців – виклики та можливості» частково в онлайн і офлайн форматі в м. Ужгород. На зустрічі учасники та учасниці обговорювали питання будівництва будинку на земельній ділянці, яку отримала від місцевої влади ГО «Закарпаття-Донбас». У 2016 році переселенці в Ужгороді заснували житлово-будівельний кооператив, який має на меті будівництво житла для ВПО. Прочитати історію переселенців, які вже четвертий рік будують власну багатоповерхівку в Ужгороді. За результатами заходу було домовлено провести спільну зустріч між ГО «Закарпаття-Донбас», міською радою та забудовниками.

Крім того, разом з командою ініціативної групи «Сильні Люди Донбасу» було відкрито онлайн фотовиставку дітей – ВПО з Луганської та Донецької областей. Сім історій разом з фотографіями було зібрано на спеціальному сайті. На сайті фотовиставки також доступна інформація про те, як отримати статус, результати досліджень, тощо. Сайт фотовиставки.25 червня відбулася Zoom-презентація проєкту «Місцева адвокація для внутрішньо переміщених осіб». Команда ГХ “ГРУПА ВПЛИВУ” презентувала результати проєкту, що реалізовувався в межах гранту, наданого в межах проєкту Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень». Впродовж 9 місяців в партнерстві з 16 громадами з різних куточків України учасники та учасниці реалізовували адвокаційні кампанії на захист прав людини внутрішньо переміщених осіб. Ключовими темами кампаній були право переселенців на житло, захист дітей, постраждалих внаслідок військових дій, участь у місцевих виборах, доступність інструментів локальної демократії. Серед досягнень проекту є прийняття Криворізькою міською радою програми захисту дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій, запуск процесу участі громади в державній програмі тимчасового житла для переселенців у Шостці. Ще одним досягненням проєкту стало створення Консультативної ради ВПО у Запоріжжі. 17 липня розпочався процес відбору кандидатів у Раду ВПО в Запоріжжі.

У Сторожинці завдяки участі у проєкті було запущено процес участі місцевої громади у програмі тимчасового житла. Детальніше.

В Ужгороді переселенці, які вже четвертий рік будують власну багатоповерхівку, завдяки участі в проєкті розпочали адвокаційну кампанію для привернення уваги суспільства до своєї ініціативи. Детальніше.

До створення цієї ради долучилася в якості партнеру команда ГХ “ГРУПА ВПЛИВУ”.

З 28 червня по 31 липня проведено інформаційну кампанію з презентації звіту “Лідери змін у громадах”, в якому зібрані історії успіху, в яких люди, які стали внутрішньо переміщеними особами, змінили життя своїх нових громад. Це історії про переселенців, які будують власну багатоповерхівку (Ужгород), створюють консультаційну раду ВПО при міському голові (Запоріжжя) або допомагають дітям долати наслідки пережитого в результаті воєнних дій (Мелітополь). Це розповіді про вдалі приклади роботи з місцевою владою, коли завдяки переселенцям в громадах приймають програму з захисту прав дітей (Кривий Ріг), долучаються до державних програм соціального жила (Шостка та Сторожинець).

Ознайомитись з історіями можна за посиланням.