Skip navigation

Під час десятого Форуму розвитку громадянського суспільства, який щорічно відбувається у Києві, ми отримали заслужену нагороду у 3-етапному конкурсі.  

Переможців визначало відкрите онлайн-голосування та експертне журі. Дякуємо всім, хто віддав свій голос за кампанію #КоженГолосВпливає, а також всім, завдяки кому ця кампанія була блискуче реалізована!

Про адвокаційну кампанію

У 2015 році більше мільйона громадян України, які постраждали від війни та окупації, не змогли проголосувати на місцевих виборах. Причиною була норма законодавства, якою право голосу прив’язувалося до зареєстрованого місця проживання. Для внутрішньо переміщених осіб, які зареєстровані на тимчасово окупованій території, ця норма означала фактичне позбавлення права голосу.

Для того, аби змінити ситуацію, команда Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ” розпочала загальнонаціональну адвокаційну кампанію #КоженГолосВпливає. Спільно з Громадянською мережею ОПОРА,  Міжнародною фундацією виборчих систем IFES із залученням громадських організацій «Донбасс SOS», Центр права людини ZMINA, «Крим SOS», благодійних організацій «Благодійний Фонд «Право на Захист» та «Благодійний фонд «Восток SOS» було розроблено законопроект. До обговорення долучалися члени міжвідомчої Робочої групи з удосконалення законодавства у сфері прав людини ВПО при Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та ВПО (включаючи представників Агентства ООН у справах біженців та Ради Європи), внутрішні трудові мігранти, представники Центральної виборчої комісії, Державного реєстру виборців та безпосередньо самі внутрішньо переміщені особи. 

Законопроект під номером 6240 був зареєстрований 27 березня 2017 року, але лише 19 грудня 2019 року його положення стали частиною нового виборчого законодавства України. Весь цей час Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ” координував системну та креативну адвокаційну кампанію із залученням різноманітних стейкхолдерів на всіх рівнях. Були залучені громадські організації та ініціативні групи з регіонів, національні та міжнародні партнери. 

Як ми це зробили?

 1. Розповідали про проблему на всіх можливих майданчиках – в Маріуполі та Женеві, Херсоні та Страсбурзі, Запоріжжі та Варшаві, Ужгороді та Брюселі, Вінниці та Тбілісі, і так далі…
 2. Залучали внутрішньо переміщених осіб, трудових мігрантів, депутатів, міністрів, юристів, викладачів, артистів, лікарів, військових, волонтерів, науковців, журналістів, співаків, сусідів, членів родин, ….
 3. Співпрацювали із крутезними громадськими організаціями та коаліціями.
 4. Отримували допомогу та підтримку від міжнародних партнерів. 
 5. Створювали експертні та робочі групи.
 6. Зустрічались з головами фракцій, спікером парламенту, політиками
 7. Надихали та навчали адвокації молоді громадські організації та ініціативні групи, які долучилися до кампанії
 8. Зібрали колекцію фото внутрішньо переміщених осіб під стінами міських рад в приймаючих громадах.
 9. Співали пісні про виборчі права.
 10. Отримали 14 рішень місцевих рад про звернення до Верховної Ради з проханням прийняти законопроєкт 6240.
 11. Роздавали печиво з передбаченнями депутатам комітету, який протягом двох років не міг дати висновок на законопроект.
 12. Дзвонили в дзвони перед Верховною Радою на морозі мінус 20 (в березні!).
 13. Давали десятки інтерв’ю, сотні коментарів в ЗМІ.
 14. Запускали флешмоби – оффлайн та онлайн
 15. Відправляли тонни листів, в тому числі привітальні листівки із закодованим малюнком.
 16. Проводили тренінги для народних депутатів та їхніх помічників, журналістів.
 17. Організовували круглі столи, форуми та конференції.
 18. Друкували плакати, роздавали листівки
 19. Опитували громадян, народних депутатів, проводили фокус-групові дослідження.
 20. Знімали соціальну рекламу та створювали мультфільми.
 21. Розсилали прес-анонси та прес-релізи.
 22. Писали блоги та статті
 23. Готували тіньові та альтернативні звіти.
 24. Спілкувались з депутатами Верховної Ради двох скликань.
 25. Виступали на засіданнях комітетів, парламентських слуханнях
 26. Зібрали підписи 100 лідерів громадських організацій та передали листа особисто в руки Президенту.
 27. Втомлювались, але ніколи не опускали руки.
 28. Знали, що правда за нами і ми разом зможемо повернути громадянам України виборче право! 
 29. Раділи кожному кроку уперед.
 30. Вірили в те, що ми робимо.  

Завдяки законодавчій зміні, близько шести мільйонів громадян України отримали можливість голосувати за місцем фактичного проживання. Виборці тепер можуть змінити свою виборчу адресу навіть онлайн, якщо проживають не за місцем реєстрації. Мова йде не лише про внутрішньо переміщених осіб, а й про внутрішніх мігрантів та громадян, які не мають зареєстрованого місця проживання.

Про нагороду

Нагорода Форуму розвитку громадянського суспільства стала для нас ще одним свідченням про те, що системна коаліційна робота на користь суспільства завжди отримує визнання.

«Ця перемога – результат об’єднання спільних зусиль. Ми хочемо подякувати всім нашим партнерам, завдяки кому  кампанія  «Кожен голос впливає»  стала успішною та відомою в кожному куточку України. Ми також дякуємо міжнародним партнерам, зокрема Міжнародній фундації виборчих систем IFES Ukraine. Вони вірили в нас та підтримували нашу роботу впродовж тривалого часу. Без сотні небайдужих громадян, без партнерів з громадського сектору, без наполегливої роботи в різних куточках країни цього успіху не було б», – додала Тетяна Дурнєва, координаторка кампанії, Голова Правління  Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ”.

Користуючись нагодою, рекомендуємо всім перевірити себе в списках виборців і змінити виборчу адресу, якщо ви проживаєте не за місцем реєстрації. Адже #КоженГолосВпливає 

Детальніше про те, як змінити виборчу адресу в нашій інфографіці