Skip navigation

Соціальні виплати та допомога

Виплати допомоги на проживання будуть профінансовані в повному обсязі

Близько 400 тисяч внутрішньо переміщених осіб (ВПО) не отримали виплати допомоги за січень через недофінансування відповідної бюджетної програми. Для вирішення цієї проблеми уряд спрямував понад 5,5 млрд грн. Виплати допомоги на проживання ВПО розпочато з 7 лютого.

Джерело

Документи та реєстрація місця проживання

Іноземні документи й надалі прийматимуться Україною без апостиля, якщо така практика діяла до війни

Документи, виготовлені або засвідчені на території іноземних держав, приймаються на території України без спеціального посвідчення (консульської легалізації, проставлення апостиля тощо) у разі, коли станом на 24 лютого 2022 року такі документи приймалися на території України без спеціального посвідчення. Такий крок необхідний через припинення у відносинах із росією та білоруссю дії міжнародної Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах. 

Джерело

Українці з 14 років можуть вперше оформити ID-картку за кордоном

Для цього необхідно звернутися до одного з підрозділів у Варшаві, Кракові, Гданську чи Вроцлаві. Крім того, український паспортний сервіс став доступний у Словаччині, Чехії та Туреччині.

Джерело

Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт про реєстрацію місця проживання неповнолітніх на період тимчасової окупації

Законопроєкт пропонує на період тимчасової окупації вважати зареєстрованим місцем проживання неповнолітніх осіб зареєстроване місце проживання їхніх батьків або інших законних представників чи одного з них, із ким проживає неповнолітня особа.

Джерело

Житло та розміщення

Як правильно зафіксувати руйнування житла, щоб подати заявку на компенсацію?

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (Мінреінтеграції) наводить кілька важливих правил, яких потрібно дотримуватись при фіксації пошкоджень або руйнувань власного житла. Відповідно до ухваленого 23 лютого законопроєкту компенсацію будуть надавати виключно за пошкоджену або знищену з 24 лютого 2022 року житлову нерухомість. Право на таку компенсацію отримають фізичні особи – громадяни України, які є власниками.

Джерело

Цифрові можливості 

Скасувати дію довідки ВПО можливо тепер і на порталі Дія

До цього послуга зі скасування дії довідки була доступна лише у застосунку “Дія”.

Джерело

Різне

Затверджено зміни до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих

Наказом від 20 лютого 2023 року № 56 внесено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією. Таким чином, до оновленого переліку територій можливих та активних бойових дій увійшли населені пункти в Дніпропетровській, Донецькій, Миколаївській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській, Запорізькій областях.

Джерело

Законопроєкти тижня

#ЗаконодавчаІніціатива щодо особливостей застосування положень про обмеження сумісництва та суміщення діяльності посадових осіб місцевого самоврядування в умовах воєнного стану

#ЗаконодавчаІніціатива щодо розміру та тривалості виплати допомоги по безробіттю внутрішньо переміщеним особам 

#ЗаконодавчіІніціативи щодо відновлення прав деяких категорій громадян на приватизацію земельних ділянок під час дії правового режиму воєнного стану на території України 

#ЗаконодавчіІніціативи щодо особливостей нарахування процентів за споживчими кредитами під час воєнного стану

Аналітичні документи

10 пріоритетних кроків у сфері захисту прав людини в умовах широкомасштабної збройної агресії на 2023 рік. Завантажити документ можна за посиланням.

Яка доля 30 законопроєктів у сфері захисту прав постраждалого населення, внесених до Верховної Ради України. Узагальнена інформація щодо долі 30 законопроєктів, які були внесені до Верховної Ради України з липня 2022 року.

Як шукають житло для переселенців у громадах. Аналітика щодо існуючих нині підходів до вирішення житлових питань для ВПО в громадах. Матеріал підготовлений на базі новин за пошуковим запитом “житло для переселенців” у центральних і регіональних інтернетмедіа за період із жовтня по грудень 2022 року.

Подкасти

#НовинніПлітки  за грудень 2022 року – січень 2023 року.

#ВпливовийПодкаст. Марія Томак: про деокупацію Криму та вплив кремлівських міфів на Заході.

Публічні заходи

Публічна презентація на тему “Що має зробити держава у 2023 році для захисту прав людини в умовах війни?”.

Експерти та експертки Коаліції організацій, що опікуються питаннями захисту прав постраждалих внаслідок збройної агресії проти України презентували перелік пріоритетних кроків держави у сфері захисту прав людини в умовах великої війни на 2023 рік. Повне відео презентації можна переглянути за посиланням.

Презентація проєкту Стратегії державної політики щодо внутрішнього переміщення до 2025 року.

Віцепрем’єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та представниці правозахисних громадських організацій презентували проєкт Стратегії, яка має на меті зниження впливу негативних наслідків внутрішнього переміщення, зумовленого збройною агресією проти України. Повне відео презентації можна переглянути за посиланням.

Марія Красненко взяла участь у панелі “Роль громадянського суспільства в інтеграції ВПО” під час регіонального форуму “Інтеграція переселенців на Київщині: проблеми, рішення та роль Ради ВПО”.

На заході представники та представниці громадськості, місцевої влади, бізнесу обговорили досвід інтеграції ВПО в Київській області, існуючі проблеми в процесі інтеграції та роль громадськості у їх вирішенні.

Завантажити в форматі PDF

Бюлетень-лютий-2023