
Вступна частина
Для всіх українців і українок 2022 рік був наповнений великою кількістю подій та емоцій. Всі ми намагалися робити все можливе для допомоги Збройним Силам України та підтримки людей, які постраждали від війни. Ми об’єднувалися, боролися… і далі продовжуємо це робити!
Тут ми хочемо з вами поділитися нашою історією, розповісти про докладені зусилля та результати, які здобули у цей непростий рік.
Громадська організація “Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ” – це люди, які об’єднані спільними цінностями та місією: впливати для добробуту, захищаючи гідність і права людини на місцевому, національному та міжнародному рівнях.
Наші цінності:
- Демократія
- Права людини
- Сталий розвиток
- Людська гідність
- Верховенство права
- Взаємодопомога та людяність
- Служіння
- Участь та інклюзія
- Відкритість і прозорість
Наша команда:
Вікторія Золотухіна, виконавча директорка, про яку в команді говорять: “Філософський підхід і покер-фейс майже в будь-якій ситуації” =)
Тетяна Дурнєва, голова правління, експертка з адвокації, про яку в команді говорять: “Могла б побити антирекорд у вмінні рахувати, натомість знає, як ловити рибу голими руками” =)
Олександр Кореньков, комунікаційний менеджер, про якого в команді говорять: “У будь-якій ‘нєпонятній’ ситуації можна поїсти чогось смачного” =)
Марія Красненко, юристка, про яку в команді говорять: “Швидкість пошуку будь-якого слова чи події під час зумів просто вражає” =)
Ольга Мартиновська, бухгалтерка, про яку в команді говорять: “Якщо вам треба щось знайти: від смачного сала до колайдера, то вам точно до Олі” =)
Марина Сташина-Неймет, експертка з доступності, про яку в команді говорять: “Людина, яка точно слідує всім рекомендаціям тренерів, особливо щодо ведення соціальних мереж. Знайте, якщо вас позначили у публікації, то велика ймовірність, що це зробила саме Марина” =)
Дякуємо всім, хто допомагав нам у цьому році, зокрема Оксані Красненко, Олесі Ляшук та Андрію Секу. Більше серйозної інформації про організацію та команду за посиланням.
2022 рік у цифрах
- Інфографіки – 14 (містяться на сайті за посиланням).
- Мультфільми – 6 (містяться на ютуб-каналі за посиланням).
- Подкасти – 15 (містяться на сайті за посиланням).
- Інформаційні бюлетені – 8 (містяться на сайті за посиланням).
- Навчальні відеоматеріали – 11 (містяться на сайті за посиланням).
- Аналітичні матеріали – 48 (містяться на сайті за посиланням).
- Публічні звернення та заяви – 7 (можете знайти у наших інформаційних бюлетенях за посиланням).
- Коментарі та матеріали для засобів масової інформації – понад 10 (можете знайти у наших інформаційних бюлетенях за посиланням).
- Командні онлайн-наради – понад 70.
- Коаліційні онлайн-зустрічі – понад 30.
- Участь у публічних заходах – понад 20.
- Люди, які отримали гуманітарну допомогу – близько 1730.
Історії про гуманітарну підтримку: Ужгород, Запоріжжя, Кривий Ріг, Київщина, Київ, Тернопіль, п’ять історій людей.
На сайт організації завітали 17 000 користувачів. На сторінці у соціальній мережі “Фейсбук” вдалося охопити 2 457 736 людей. Переглядів на “Ютуб” каналі – 96 000.
2022 рік у якісних змінах
Найцінніше досягнення для нас – це те, що ми змогли зберегти команду та продовжили плідно працювати задля захисту прав людини та допомоги постраждалим унаслідок війни. Завдяки нашим зусиллям, зокрема, відбулися наступні зміни:
- Розширено перелік послуг для внутрішньо переміщених осіб, доступних на порталі та в застосунку “Дія”. Запровадження послуг зміни адреси місця фактичного проживання та скасування довідки внутрішньо переміщеної особи є суттєвим кроком щодо покращення доступу переселенців до державних послуг. Більше про зміни за посиланням.
- Внесені зміни до Положення про Національну раду з відновлення України від наслідків війни щодо утворення відповідної робочої групи з питань прав людини, а також включено до посадового складу Нацради представників державних інституцій у сфері прав людини: Голову Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин та Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим.
- Розроблено законодавчу зміну, якою пропонується запровадити позасудову (адміністративну) процедуру державної реєстрації актів цивільного стану, що відбулися на тимчасово окупованих територіях. Правовий аналіз ситуації та обґрунтування за посиланням.
- Скасовано необхідність подавати заяви з 1 січня 2023 року отримувачам соціальних виплат. Виплати було продовжено автоматично на період дії воєнного стану та плюс один місяць після його завершення. Аналіз ситуації з наданими пропозиціями за посиланням.
- Спрощено процедуру оформлення паспорта громадянина України для мешканців тимчасово окупованих територій у період дії воєнного стану. Детальна інформація про процедуру за посиланням.
- Розроблено онлайн-курс «Що має знати внутрішньо переміщена особа?», розміщений на платформі “Прометеус” (Prometheus). Він покликаний стати для переселенців своєрідним довідником щодо їхніх прав, можливостей, актуальних питань медичного забезпечення, освіти тощо. Більше інформації за посиланням.
- Створено посібник для консультантів(-ок) гарячої лінії Уповноваженого з питань внутрішньо переміщених осіб Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Він містить рекомендації та алгоритми консультацій, що стосуються таких тем: реєстрація як внутрішньо переміщена особа, отримання соціальної допомоги чи пенсії, доступ до освіти, зайнятість тощо. Більше інформації за посиланням.
- Розроблений проєкт Стратегії державної політики щодо внутрішнього переміщення до 2025 року. Стратегія має на меті зниження впливу негативних наслідків внутрішнього переміщення, зумовленого збройною агресією проти України. За посиланнями можна ознайомитися з повним текстом проєкту Стратегії та Плану реалізації.
Фінансовий звіт
- Надходження за 2022 рік – 5 200 703,65 грн.
- Видатки – 5 497 943,48 грн.
- Адміністративні витрати –209 663,41 грн – 3,81 %.
- Організаційний розвиток – 35000,00 грн – 0,64%.
- Програмна діяльність – 5 253 280,07 грн – 95,55%.
Щиро дякуємо за підтримку всім нашим партнерам з організацій громадянського суспільства, бізнесу, влади та донорам:
- Агентству США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерству міжнародних справ Канади та британській допомозі (UK aid) від Уряду Великої Британії, Міжнародній фундації виборчих систем (IFES) – деталі;
- Національному фонду на підтримку демократії (NED) – деталі;
- Програмі розвитку Організацій Об’єднаних Націй в Україні (ПРООН в Україні) – деталі;
- Проєкту Ради Європи “Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень. Фаза II”;
- Міжнародному фонду “Відродження” – деталі;
- ІСАР “Єднання” – деталі.
Наші контакти
Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ»
м. Київ, вул. Саксаганського, 41В, кв. 4
сайт: vplyv.org.ua
адреса електронної пошти: grupa.vplyvu@gmail.com
номер телефону: +38 (050) 477 0800
Завантажити в форматі PDF
звіт-група-впливу-2022